آخرین اخبار : 

طرح توجیهی احداث مجموعه کارتینگ و موتورسواری-فرصت سرمایه گذاری ٩٧

کارتینگ نوعی از ورزش موتوری با خودروهای چرخ باز است. این گونه خودروهای چهارچرخه کوچک و چرخباز، کارت نام دارند. کارتینگ به عنوان قدم اول در مسیر رسیدن به ورزشهای پرخرج تر خودروسواری بهشمار می آید.
کارتینگ نوعی اتومبیل کوچک و یک نفره است و به‌نحوی طراحی شده که مرکز ثقل آن در هفت سانتی‌متری زمین قرار دارد و راندن با آن خطری برای فرد ندارد، این خودرو به‌نحوی ساخته شده است که حالات دینامیکی خودروهای مسابقه‌ای را داشته و رانندگی با آن دارای جنبه‌های ورزشی، آموزشی و تفریحی است. به علاوه موتورسواری در این مجموعه یکی دیگر از ورزش‌های هیجان‌انگیز است که در دو شاخه اصلی موتور کراس (نمایشی) و ریس (سرعتی) انجام می‌شود. احداث مجموعه کارتینگ، موتورسواری و اتومبیل رانی میتواند افزون بر جذب جوانان و پرکردن اوقات فراغت آنان به صورت سالم، آنان را از تفریحات ناسالم دیگر مانند موتورسواری و اتومبیلرانی خارج از هنجار در اتوبانها و سطح شهر دور نگه دارد. احداث این مجموعه تفریحی ورزشی با امکاناتی چون موتور سواری، کارتینگ، مینی کارتینگ نوجوانان، ماشینها و موتورهای برقی کوچک کودکان، ورزشکاران و گردشگران زیادی را در طول سال به خود جذب خواهد کرد.
رونق کارتینگ‌ها علاوه بر اینکه می‌تواند سودآور و درآمدزا باشد باعث جلوگیری تفریحات ناسالم مانند موتورسواری و اتومبیلرانی خارج از هنجار در اتوبان‌ها و سطح شهر می‌شود اما متأسفانه در ایران چندان توجهی به نسبت سایر کشورها به کارتینگ نمی‌شود. در این گزارش قصد داریم چرایی این مسئله و چگونگی ورود به بازار این ورزش مهیج را بررسی کنیم.
کارتینگ‌ها انواع متفاوتی دارند و براساس وسعت کار و خدماتی که ارائه می‌کنند سرمایه‌های مختلفی هم در کار نیاز است، اما در کوچک‌ترین حالت برای راه‌اندازی یک مجموعه کارتینگ شما به حداقل ۷هزار متر فضا نیاز دارید که شهرداری‌ها و میراث‌فرهنگی در اکثر شهرها می‌توانند این فضا را در اختیار شما برای احداث مجموعهقرار دهند. برای شروع کار حداقل با ۱۰ ماشین کارت و برخی مجموعه‌ها مانند کافی‌شاپ و فروشگاه، مرکز آموزش، انبار و کلاس‌های داوری حداقل یک میلیارد سرمایه اولیه نیاز دارید، اگرچه این سرمایه‌گذاری مبلغ زیادی به نظر می‌رسد اما سود معقولی که از این کار به دست می‌آید می‌تواند پاسخگوی سرمایه‌گذاری شما باشدبرای چنین مجموعه‌ای حداقل ۲۰۰ نفر هم اشتغال‌زایی می‌شود که از جمله مربی‌ها، کادر فنی و خدمه هستند. مهم‌ترین مجوزها را باید از شهرداری و میراث‌فرهنگی و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اخذ کنید.

 

One Response to طرح توجیهی احداث مجموعه کارتینگ و موتورسواری-فرصت سرمایه گذاری ٩٧

  1. قل گفت:

    عالییییییییییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *