آخرین اخبار : 

طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه- فرصت سرمایه گذاری٢٣٠

 کیک یک شرینی و غذایی مخصوص واستفاده از آن از قرن ها پیش معمول بود . کبک با زمان ماندگار طولانی و شکل و مزه متفاوت ساخته می شود وبه وسیله همه افراد جامعه در هر فصل و زمان قابل خوردن است .انواع کیک وبیسکوت که تقریبا در تمام جهان یک مکان با ارزش را در درخواست مردم اشغال کرده وبه عنوان مواد غذایی اماده وبرای خوردن و جلب کننده فوق العاده اشتها اور است 

 قدمت کاربرد همزمان با تاریخ تمدن بشر بوده در ان زمان از بی کربنات سدیم که از خاکستر دریایی بدست می آمد جهت عمل پوک کردن خمیر نان وخمیر های شیرین استفاده می گردید با به وجود آمدن پوک کننده های شیمیای باز بی کربنات امونیم یا نشادر برای تخلخل بافت استفاده می شد که با موفقیت همراه نبود .

 در واقع پودر پخت اصلی از ۱۳۰ سال پیش جهت عمل پوک کردن استفاده گردیدکه شامل جوش شیرین به عنوان تنها منبع گازدر اورنده خمیرویک محیط ترش اسیدی برای انجام چنین واکنشی بود.با پیشرفت در صنایع تولید کیک ساخت کیک تنوع زیادی پیدا کرده .

 امروزه در کشورهای اروپایی بیش از ۲۰ نوع کیک با طعم ومزه وارزش انرژی زایی وکیکهای رژیمی تولید می شود.

امروزه یکی از محصولات مهم و مورد علاقه جهان مربوط به صنایع شیرینی‌پزی است که در حجم انبوه تولید شده و مصرف‌کنندگان زیادی در سراسر جهان دارد، بالا رفتن تقاضای جهانی نسبت به این صنعت، باعث افزایش میزان تولید و ارائه محصولات متنوعی در این زمینه شده است، به‌طوری‌که انواع و اقسام مختلفی از کیک و شیرینی در بازار جهانی ارائه می‌شود که با سلیقه خریداران متفاوت همخوانی دارد. طبق آمارهای موجود در فاصله سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳، شیرینی با داشتن ۸۰درصد از حجم تولیدی، سریع‌ترین میزان رشد را در میان محصولات پخته شده جهان داشته است.

بیشترین مناطق تحت نفوذ این محصولات نیز کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین بوده‌اند. کشورهای آسیایی به دلیل پرجمعیت بودن یکی از مهم‌ترین بازارهای صنعت شیرینی و کیک در جهان به شمار می‌روند، ضمن اینکه از تولیدکنندگان مهم این صنعت نیز هستند؛ به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۳، ۶۰درصد از محصولات پخته شده جهانی در آسیا تولید شده است. در این میان کشور چین از جمله مهم‌ترین بازیگران این صنعت در اقتصاد جهانی محسوب شده و بیشترین میزان فروش را دارد؛ در همین سال مذکور ۴۳درصد از حجم رشد جهانی محصولات پخته شده مربوط به این کشور بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *