آخرین اخبار : 

طرح توجیهی تولید غذاهای آماده و نیمه آماده-فرصت سرمایه گذاری۲۷۷

سال هاست غذاهای فست فودی و پیتزا فروشی ها بارنگ و طعم تندشان تمام خیابان های شهر را تصرف کرده اند. رشد قارچ گونه این نوع غذافروشی ها به حدی است که تازه کاران کسب و کار اولین چیزی که به ذهنشان می رسد راه انداختن یک رستوران فست فود است. اما چند وقتی است که میان این بازار رستوران ها و غذاهای پرزرق و برق رستوران های غذای خانگی با اسامی جذاب و جدید سربیرون آورده اند. حالا بسیاری از دانشجویان و کارمندان ترجیح می دهند به جای خوردن یک غذای سنگین و پرحجم فست فودی دستپخت های خانگی بخورند.

شرایط کنونی زندگی انسان و نفوذ مدرنیزه شدن در جوامع امروزی، بسیاری از عادات غذایی انسان را تغییر داده است. آهنگ سریع زندگی، اشتغال زنان، کمبود وقت، فاصله زیاد بین محل کار و منزل و ترافیک سبب افزایش تمایل انسان امروزی به غذاهای آماده و نیمه آماده شده است . شاید بتوان گفت این دسته از مواد غذایی قسمت اساسی مهمترین بخش تغذیه انسان را تشکیل می دهند. در این میان ذائقه بسیاری از مردم نیز به این غذاها عادت کرده است و آنها را لذیذتر از غذاهای سنتی می دانند.

بازار هدف محصول طرح توجیهی انواع غذاهای آماده و نیمه آماده

علاوه بر بازار داخلی ، بر اساس قانون صادرات و واردات، محدودیتی برای صاردات انواع فرآورده هایی غذایی از گوشت و مرغ ازجمله ناگت وجود ندارد. با توجه به نیاز روز افزون به انواع اینگونه محصولات در دنیای امروز، به نظر می رسد علاوه بر رشد نیاز به این محصول در داخل کشور، کشورهای همسایه با رشد سریع در حال صنعتی شدن می باشند، و نیاز آنها به انواع فرآورده های غذایی آماده و نیمه آماده رو به افزایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *