آخرین اخبار : 

طرح توجیهی تولید و چاپ روی فیلم چند لایه پلاستیکی-فرصت سرمایه گذاری شماره ۷

هدف از ارائه طرح توجیهی تولید و چاپ روی فیلم چند لایه پلاستیکی معرفی آن به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری است که در این مطلب به معرفی آن می پردازیم.

عبارت فیلم به لایه نازکی ازماده اطلاق می شود که دارای پیوستگی منظم و با قابلیت انعطاف بالامی باشد. یک فیلم ممکن است دارای یک یا چند لایه از مواد مختلف باشد. ضخامت فیلمها متغیراست واز ۰٫۵ میکرو متر تا ۱mm میتواند باشد.

خصوصیات فیلم های مختلف بیشتر به ماده سازنده آن وابسته است البته اثر مواد افزودنی و بهبود دهنده ها نیزدرخصوصیات این فیلم ها بی تاثیر نمیباشد. مواد اولیه فیلم ها بیشترین تاثیر را روی قیمت تمام شده این محصولات دارد.

انواع فیلم های تولید شده در طول سالهای ۱۹۳۰ تا ۱۹۵۰ به شرح زیرمی باشد:

۱- فیلم های پلی وینیل کلراید ازسال ۱۹۳۰ به بعد گسترش یافتند.

۲- فیلم های پلی اتیلن سبک از سال ۱۹۴۰ به بعد گسترش یافتند.

۳- فیلم های دوجهته پلی است رو پلی پروپیلن (BOPP) از سال ۱۹۵۰ توسعه و گسترش یافتند.

امروزه استفاده از چند لایه ها مخصوصا فیلم پلی اتیلنی رواج پیدا کرده و کاربرد و کارایی این مواد بیشتر شده است.

LDPE,LLDPE که ماهیت شان بر پایه پلی اتیلنی محور اصلی بحث ما هستند.آنها گرانول هایی از خانواده پلی اتیلن هستند و در صنعت لفافهای پلاستیک به طور کلی به عنوان LLDPE شناخته می شوند. LDPE,LLDPE به تنهایی کاربرد محدودی در بسته بندی دارند و همواره به صورت ترکیب با هم و یا پلیمر های دیگر مانند HDPE بکار گرفته می شوند و خواص مفیدی را در صنعت ارائه می دهند.

در حال حاضراین فیلم از اسپانیا ,ترکیه و بعضی کشورها ی دیگر به ایران وارد می شود.البته بتازگی تولید این فیلمها در ایران نیز آغاز شده است.

آن چیزی که معمول بازار است و همه استفاده می کنند فیلمهای عریض کشاورزی , فیلمهای مورد کاربرد در عملیات ساختمانی و کیسه های محصولات بازار های میوه و تره بار بوده است. در زمینه چاپ و بسته بندی نیز با فرا گیر شدن چند لایه ها , لمینت پلی اتیلن در تولید لفاف بسته بندی آب میوه , بسته بندی دارویی , سموم مکملها , شیر خشک , غذای کودک و سایر مواردی که نیازمند لایه پلی اتیلنی باشد تعریف شده است.

چاپ

چاپ به معنی انتقال هر نوع حرف، نقش و تصویر بر روی یک ماده خاص، در تیراژ بالاتر از یک عدد است بطوریکه شکل و فرم انتقال یافته تغییری نکند. با این تعریف هزاران کالا را پیرامون خود خواهید یافت که به نوعی بر روی آنها چاپ صورتگ رفته است. شیوه های چاپ را به طور کلی میتوان به سه گروه عمده زیر تقسیم نمود:

الف)چاپ مستقیم

ب) چاپ غیرمستقیم

ج)چاپ غیرتماسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *