آخرین اخبار : 

طرح توجیهی تولید چوب بستنی-فرصت سرمایه گذاری ۱۷۱

براساس آمارهای ارائه شده، کارخانه های بستنی سازی کشور سالانه ۲۴۰میلیارد تومان چوب بستنی به کشور وارد می کنند که بخش عمده این واردات از چین صورت می گیرد. اما مسئله اصلی این است که آیا تولید چوب بستنی نیاز به فناوری خاصی دارد که کشور ما مجبور به این همه واردات شده است؟
میزان سرمایه گذاری طرح تولید چوب بستنی
سرمایه ثابت پروژه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰میلیون تومان متغیر است. به این صورت که حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰میلیون تومان هزینه تجهیزات است. ۳۵۰ تا ۴۰۰متر فضای سرپوشیده برای تولید و نزدیک به ۳۰۰ تا ۴۰۰متر هم فضای روباز برای انبار کردن الوارها احتیاج است. تجهیزات مورد نیاز این صنعت نیز به لحاظ تکنولوژیک، تجهیزات پیچیده ای نیستند. اما تولید این ماشین آلات در کشور به دلیل کم بودن تعداد تولیدکنندگان چوب بستنی، رایج نیست.
ماشین آلات موجود معمولا از کشور چین وارد می شود البته ماشین آلات اروپایی نیز مثل تجهیزات دانمارکی در بازار موجود است که این ماشین آلات به جهت ظرفیت بالای تولید و تکنولوژی برتر قیمت بالاتری دارند؛ به همین جهت قیمت تمام شده خط تولید هم طبیعتا بالا می رود.
قیمت تمام شده محصول در ایران بین ۲ تا ۴ تومان است که در بازار بین ۱۰ تا ۱۲ تومان خریدوفروش می شود. این کار حتی با وجود واردات الوار گرد چوب توجیه اقتصادی دارد و از حاشیه سود خوبی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *