آخرین اخبار : 

طرح توجیهی مرکز بازیافت زباله- فرصت سرمایه گذاری۲۷۰

 تولید سالانه حدود ۲۰میلیون تن زباله متوسط سرانه تولید روزانه زباله درکشور برای هر نفر ۷۰۰ گرم سرانه زباله درمناطق شهری ایران ۶۵۸ گرم در روز  سرانه زباله درمناطق روستایی بین ۲۲۰ تا ۳۴۰ گرم در روز متوسط سرانه تولید زباله۲۴۰ کیلوگرم درسال برای هرنفر 

آمار وزنی تولید زباله در ایران حدود ۴۵‌هزار تن در روز است .

باتوجه به مسائل ذکر شده راهکارها و روش هایی نظیر سوزاندن، دفن کرد و ایجاد مراکزی مسطح برای انباشت زباله اشاره کرد؛ هرچند که  اثرات سوء این روشها برطبیعت و جامعه انسانی غیرقابل برگشت می باشد. 

هزینه های هنگفت جمع آوری و حمل آنها وسپس دفع آنها به روشهای ذکر شده که خود در بلند مدت نیز هزینه های زیادی را برجای می گذارد همه و همه باعث شده است که نیاز به راهکارهایی سالم و کم هزینه تر نسبت به روشهای پیشین بیش از پیش احساس شود.

به همین خاطر طرح هایی نظیر تولید انرژی از سوزاندن زباله ها ، تفکیک و بازیافت آنها و همچنین فرآوری آنها به روشهای مختلف نظیر کمپوست و و یا تجزیه آنها درطبیعت بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

دراین خصوص طرح های تفکیک از مبدا و یا روشهای کاهش حجم زباله در مبدا نظیر خشک کردن و … مورد توجه قرارگرفته است.  هرچند که باتوجه به تمرکز جمعیت و وسعت کشور این مهم در تمامی شهرها همه گیر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *