آخرین اخبار : 

طرح توجیهی تولید شمع -فرصت سرمایه گذاری ۵٩

?با توجه به اینکه شمع از جمله محصولات کاربردی در دنیای امروز به شمار می رود که با داشتن سابقه مصرف طولانی در گذر زمان، هنوز هم با وجود پیشرفت های عمده فناوری، مورد توجه و مصرف مردم جهان است، در این گزارش تلاش می کنیم تا جایگاه جهانی این محصول را در سال های اخیر نشان دهیم و میزان مصرف آن را در اتحادیه اروپا بیان کنیم، ضمن اینکه در نهایت بزرگ ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان این محصول را نیز در بازار جهانی معرفی خواهیم کرد.
وضعیت بازار شمع در ایران
بازار شمع در ایران بازار بسیار فوق العاده ای است. روزانه بیش از ۵میلیارد تومان در ایران شمع سوزانده می شود که تولیدکنندگان ایرانی در نهایت بتوانند ۵ تا ۶میلیون تومان آن را تولید و جبران کنند. این موضوع از آن جهت درخور توجه است که ایران سومین تولیدکننده بزرگ پارافین در جهان است و تولیدکنندگان چینی به لحاظ کیفیت به گرد پای ایران هم نمی رسند.
سرمایه اولیه برای شروع تولید در این صنعت متفاوت است، به طور مثال اگر بخواهیم تولید صنعتی داشته باشیم به دلیل اینکه کار یک هنر دستی است و تجهیزات آن باید از خارج (کشور چین) وارد شود، داشتن یک سرمایه ۷۰۰ میلیون تومانی ضروری است، اما برای تولید شمع در یک سطح کوچک و خانگی با ۳ میلیون تومان سرمایه هم می توان شروع کرد.
مواد اولیه مورد استفاده در این صنعت به طور کامل در داخل تولید می شود. این مواد شامل رنگ شمع سازی، فیتیله و قالب های پلی کربنات است. در زمینه تولید پارافین هم تولیدکنندگان بسیاری در ایران در این حوزه فعال هستند، طوری که روزانه ۱۳میلیارد تومان در ایران پارافین تولید می شود. تجهیزات مورد استفاده در این صنعت، به طور کامل از چین وارد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *