آخرین اخبار : 

طرح توجیهی تولید مبلمان اداری-فرصت سرمایه گذاری شماره ۲۵

صنعت مبلمان یکی از صنایع قدیمی و دیرپای کشور است که قدمت آن به حدود ۷۰سال می‌رسد و در این مدت طولانی توانسته به‌عنوان یکی از صنایع مهم و اشتغال‌زا مطرح باشد. این صنعت مهم که به زیرشاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود همواره مورد توجه تولیدکنندگان و صنعتگران قدیم و جدید ایرانی بوده و از رونق تقریبا خوبی نسبت به صنایع و حرفه‌های دیگر برخوردار است.
یکی از زیرشاخه‌های مهم صنعت مبل، تولید و عرضه مبلمان و دکوراسیون اداری است که با شدت گرفتن رشد شهرنشینی و افزایش جمعیت و ایجاد سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌های دولتی و خصوصی نیاز به این بیش از پیش احساس می‌شود.
هزینه‌های راه اندازی واحد تولید مبلمان اداری
هدف از کار تولید باید مشخص باشد؛ باید نگاه و تصمیم‌گیری تخصصی حاکم باشد تا فعالیت‌های شما به نتیجه برسد. در حال حاضر عمده مشتری ما بخش دولتی است که نیازشان را سال‌هاست از ما تامین می‌کنند. اقلام تولیدی شرکت نیلپر ثابت و مشخص نیست و براساس تقاضای موجود در بازار ارزیابی و ساخته می‌شود. الان ما چیزی نزدیک به ۴۰قلم کالای تولیدی داریم که هر کدام آنها جزیی از یک ست و مجموعه کالایی است.
از جمله نمونه های موفق این صنعت در ایران شرکت نیلپر میباشد، شرکت نیلپر در فضایی به مساحت ۴۰هزار مترمربع دایر شده که ۲۰هزارمتر سالن دارد. علاوه بر آن ۳۶هزار مترمربع انبار مخصوص دپوی اجناس در اطراف کرج دارد. این حجم کاری به همراه ماشین‌آلات و ابزار لازم مانند ماشین پرس، تزریق پلاستیک و دستگاه آب‌کاری نزدیک به ۸۰میلیارد تومان خرج دارد.
اما برای شروع کار و حجم مناسب برای دریافت سفارش، حداقل ۱۰میلیارد لازم است. البته این را هم بگویم که برای حجم پایین و محدود، در فضایی به اندازه یک زیرزمین ۱۵۰متری هم می‌شود کار کرد که با کمتر از یک میلیارد تومان هم ممکن می‌شود. مواد اولیه ما انواع چوب است که به‌صورت کیلویی و به شکل الوار لایه لایه (نئوپان و تخته‌های ام‌دی‌اف) تهیه می‌کنیم. قیمت‌ها هم براساس وزن یا تکه‌ای محاسبه می‌شود که بین هشت تا ۳۰هزار تومان بالغ می‌شود. بیشتر مایحتاج ما از داخل تامین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *