آخرین اخبار : 

طرح توجیهی راه اندازی واحد تعویض روغن- فرصت سرمایه گذاری شماره۲۶

تعویض‌روغنی؛ شغلی پرکاربرد و البته همیشه محل حرف و حدیث‌های بسیار. افراد زیادی از این بنگاه‌های پر از روغن و گریس و سایر موادی از این دست، راضی بیرون می‌آیند و افرادی هم ناراضی. گاه از قیمت‌ها گلایه دارند و گاه دستمزد‌ها را بالا می‌دانند. برای بررسی بیشتر ساز وکار این بنگاه‌های کسب وکاری پای حرف‌های یکی از آنها نشسته‌ایم تا او که مستقیما دستی بر آتش دارد، از این بازار بگوید.
شغل تعویض روغنی نوعی مهارت تجربی در ایران معرفی شده است؛ مهارتی که با شیوه شاگردی پیش استاد آموزش داده می‌شود. اما امروز در سطح جهان این شغل حتی به محیط دانشگاه‌ها هم راه یافته و به‌صورت علمی تدریس می‌شود. مهارت‌های زیادی برای تعمیر و نگهداری و… آموزش داده می‌شود و از همه مهم‌تر اینکه در بسیاری از کشورهای جهان این شغل از شیوه‌های نوین مدیریت بهره می‌برد و بنرهای تبلیغاتی و راهکارهای تبلیغاتی نوین برای این شغل استفاده می‌شود.
اما در ایران کماکان تجربه قبلی و البته موفق بهترین تبلیغ است. هر چند تعرفه‌هایی برای دستمزدها تعیین می‌شود اما نوسانات زیادی در این حوزه به چشم می‌خورد و اینکه استاد باشید یا شاگرد، در سطح شهر کنید یا بنگاهی بین‌راهی باشید، در تعیین قیمت نهایی تأثیر مستقیم دارد.
هزینه‌های سرمایه‌گذاری جهت احداث تعویض روغنی
بیشترین قسمت سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک واحد تعویض روغنی مربوط به تهیه مغازه است. بعد از آن ثبت قرارداد با شرکت تولیدکننده روغن که بسته به نوع قرارداد از ۲۰ تا ۷۰میلیون تومان باید سپرده و ضمانت داشته باشیم. در مورد خرید لوازم و دستگاه‌های مورد نیاز نیز به طور متوسط ۷ تا ۱۵میلیون تومان سرمایه لازم است.

4 Responses to طرح توجیهی راه اندازی واحد تعویض روغن- فرصت سرمایه گذاری شماره۲۶

 1. حامد گفت:

  باسلام
  بنده در یک شرکت تولیدروغن مشغول بکار هستم
  واسه پروژه دانشگاهیم (کارشناسی)میبایست یه طرح بیزینس پلن از احداپ تعویض روغنی تهییه کنم…. درخواست کمک داشتم

 2. علی اصغر کاظمی گفت:

  سلام
  ساکن مازندران هستم.
  مغازه از خودم دارم. چاله تعویض روغن باید ایجاد کنم و ریل گذاری …
  برآورد هزینه خرید مجموعه آچار و روغن ها که در اتدا باید مغازه را پر کنم چقدر می شود؟ معمولی و میانگین قیمت را میخواهم به نرخ اسفند ماه ۱۳۹۷
  ممنون

  • دکتر رضا لطفی گفت:

   سلام آن چیزی که معلوم است منطقه به منطقه متفاوت است
   چاله تعویض: بین ۵تا ۱۰ میلیون تومان
   ریل : بین ۱ تا ۲ میلیون تومان
   آچار : ۲ میلیون تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *