آخرین اخبار : 

طرح توجیهی راه اندازی واحد تولید نان رژیمی -فرصت سرمایه گذاری٨٧

بیشترین مشکلات گوارشی ایرانیان ناشی از مصرف نان های سفید و سنتی است. استفاده از نان سفید در اکثر کشورهای جهان به صفر رسیده است و این کشورها به سمت مصرف نان های تیره که سبوس بیشتری هم دارند گرایش پیدا کرده اند، این در حالی است که در ایران مصرف نان لواش با ۶۴درصد بیشترین سهم مصرف را به خود اختصاص داده است.
در تمام دنیا گرایش مردم به سمت مصرف نان های تیره است. این نوع نان ها سبوس بیشتری دارند، اما در ایران هرچقدر نان سفیدتر باشد طالب بیشتری دارد. در حال حاضر در ایران سبوس های جدا شده از آرد برای مصرف دام استفاده می شود، در حالی که در تمام دنیا سبوس را به آرد اضافه می کنند تا بتوانند نان مغذی تری را تولید کنند.
روش تولید نان در ایران کاملا مغایر استانداردهای جهانی است؛ در ایران همچنان تولید نان های تخت و فلت رواج دارد در حالی که تمام دنیا به سمت تولید نان های حجیم حرکت کرده اند.
تنوع محصول در نان های حجیم بسیار بالاست و زمانی که شما به یک واحد تولید نان حجیم مراجعه می کنید با ۴۰نوع نان که ممکن است در برخی واحدها تعداد آنها به ۱۵۰نوع هم برسد مواجه هستید اما در واحدهای تولید نان فلت بیش از یک نوع نان نمی توان تولید کرد.
ماندگاری بالا و پروسه استانداردسازی نان از دیگر دلایل حرکت به سمت نان های حجیم و رژیمی است و قطعا نان هایی که به این روش پخت می شوند سالم تر هستند.
وضعیت صادرات نان
در بحث صادرات نان، تولیدکنندگان ما اقبال خوبی نداشته اند و این مسئله دلایلی دارد که یکی از آنها گران بودن آرد و گندم در ایران به نسبت قیمت های جهانی است.
گندم جهانی کیلویی ۷۰۰تومان است در حالی که گندم ایران با یارانه ای که دولت برای آن در نظر می گیرد با قیمت ۹۰۰ تومان به واحدهای تولیدی عرضه می شود. حال تولید و بسته بندی آن برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *